HABERLER

GOOGLE PLAY'E YENİ KATEGORİLER GELİYOR!Dün Family Library özelliğine resmi olarak kavuşan Google'ın mobil uygulama mağazası Google Play, VR için iki ay önce ayrı bir kategori açmıştı. Google şimdi de mağazadaki alt kategorileri daha da arttırmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda alt kategoriler listesinin yeni genel ilgi alanlarını da içerecek ve geliştiricilerin de daha doğru bir sınıflandırma yapmasına yardımcı olabilecek bir biçimde genişlemesi bekleniyor.

LG ÇEYREK RAPORU: LG G5 SATIŞLARI "BİRAZ YAVAŞ"

Firma, önümüzdeki aylar için olumlu konuştu ve özellikle LG V serilerinden övgüyle bahsetti. Bununla birlikte LG'nin bu sene piyasaya sürdüğü en önemli telefon olan LG G5, olumlu yorumlara rağmen satış anlamında beklentilerin altında kalmış görünüyor. Güney Koreli firmanın yaptığı resmi açıklamada "132,1 milyon dolarlık işlem kaybı, artan reklam giderlerini ve LG G5'in biraz yavaş seyreden satışlarını yansıtmaktadır" cümlesi yer aldı..

LG'nin açıklaması şöyle devam etti: "Toplam telefon sevkiyatı önceki çeyreğe göre yüzde 3 artarken, ikinci çeyrekte toplam 13,9 milyon akıllı telefon sevk edildi." "V serisinin çıkışının ve K, X serilerinin satışlarının genişletilmesinin sonraki çeyrekte iş bölümünün performansını iyileştirmesi beklenmektedir."

İOS 9.3: İPHONE VE İPAD’LERDE HANGİ ÖZELLİKLER YENİ?

iPhone 6S Plus, iPad Air 2 veya yeni MacBook ile yatağa mı gidiyorsunuz? Peki, bu cihazlar için yapılan kullanım önerilerini takip ediyor musunuz? Çoğunlukla hayır. iOS 9.3 ile gelen Night Shift özelliği, gece kitap okuma ve çalışma alışkanlığı olan kullanıcıları çok rahatlatacak. Bu özellik, bulunduğunuz yerde havanın kaçta karardığını saati kullanarak buluyor, hava karardıktan sonra ekrandaki beyaz ve mavileri daha sıcak tonlarla değiştiriyor. Ekranda beliren bu sıcak tonların kullanıcıların uykuya dalmasına yardımcı olacağı söyleniyor. Ayrıca sabah uyandığınızda ekranınızın normal tonlara otomatik olarak döndüğünü de göreceksiniz. Bu özelliğe Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Mavi Işık Azaltma adımlarından ulaşılabilecek./p>

APPLE TVOS 9.1.1 GÜNCELLEMESİNİ YAYINLADI

ple’ın, dördüncü nesil Apple TV kullanıcıları için yayınladığı üçüncü tvOS 9.1.1 güncellemesi, çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmelerinin yanı sıra Podcast’ler uygulamasını içeriyor. Podcast’leri iTunes üzerinden dinleyen Apple TV sahipleri yeni Podcast’ler uygulaması sayesinde yeni bölümleri doğrudan ev eğlence sistemleri üzerinden dinleme şansına sahip olacak. Uygulama, abonelikleri iCloud üzerinden, iTunes sayesinde otomatik olarak eş zamanlayabiliyor. tvOS 9.1.1 güncellemesini Ayarlar> Sistem> Yazılım Güncellemeleri> Yazılımı Güncelle menüsünden cihazınıza indirebilirsiniz.

İPHONE İÇİN EN POPÜLER ARKADAŞLIK UYGULAMALARI

Tinder Bu ismi de sıklıkla duyduğunuza bahse gireriz. Çünkü Tinder da son dönemde oldukça popüler bir arkadaşlık uygulaması. Tinder, telefonun GPS özelliğinden yararlanarak çalışıyor.Uygulama, en yakındaki diğer Tinder kulllanıcılarını tarıyor ve size gösteriyor. Tinder’da mesajlaşabilmek ve dolayısıyla tanışabilmek için her iki tarafın birbirini beğenmesi gerekiyor. Tinder uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

APPLE WATCH 2 GECİKECEK!

geçtiğimiz yıl Mart ayında tüketicilerle buluşan Apple Watch’ın yeni modeli, kullanıcılarla beklenenden daha geç bir zamanda buluşacak gibi görünüyor. Bilindiği üzere Apple genelde ürünlerini bir yıllık periyotlarla yeniliyor. Ancak Apple, Mart ayında birinci yaşını kutlayacak modeli Apple Watch’ın yeni sürümü ile ilgili henüz bir girişimde bulunmadı. Bu görüşe gerekçe olarak Apple’ın ürünle ilgili hiçbir bileşenin siparişini vermemiş olması gösteriliyor. Bu görüşü savunanlara göre 2016 yılının ilk yarısında piyasada olacak bir ürünün bileşenlerinin çoktan sipariş edilmiş olması gerekiyor. Yeni Apple Watch ile tanışmamızın neden geciktiği ise henüz bilinmiyor.

E-BÜLTEN