LG TEKNİK SERVİS

LG G4 LCD EKRAN DEĞİŞİMİLg G4 Ekran Değişimi, Lg Amiral Gemisi G Serisinin En Çok Satılan Modeli Olan G2 Estetik, Zarif Ve Görselik Bakımından Beğeni Toplayan Lg G2 Ekran Camının Bombeli Yapısı Nedeni İle'de Kulanıcılarını Üzmektedir. Düşük Basınç,Ezilme Ve Hafif Düşmelerde Bile Ekran Kırılması Kaçınılmaz Oluyor

LG G4 DOKUNMATİK EKRANIN DEĞİŞİMİLg G4 ekran kırılması, LG G4 ekran çatlaması gibi sorunlarla yeni çıkmasına rağmen karşılaşmaya başladı bile! Bunun nedeni, telefonunun performansı çok yüksek olduğundan ısınan telefonun telefon üzerindeki aksamları zayıflatması ve kırılmalara ve zedelenmelere daha açık hale getirmesidir.

ANAKART ONARIMI

Arızalı lg telefon ankart onarımı yapılmaktadır.

SIVI TEMASI ONARIMI

elefon su alma riski olması illa tatilde deniz kenarında olmaya gerek yok, çantadaki su şişesinden sızacak sızıntıyla cihazın su alacağı gibi, bulaşık yıkarken ya da televizyon keyfi yaparken içtiğiniz meşrubatın dökülmesiyle de su alabilir. Bu gibi durumlarda, yapılması gerekenleri anlatmadan önce yapılmaması gerekenleri de bilmek gerekiyor.

LG G4 PİL DEĞİŞİMİ

Tüm Akıllı telefon kullanıcılarının istediği telefonlarında en azından rahatça 1 günü çıkarabilecek bir pil süresi. Bilindiği üzere G4, G3 gibi 3.000mhA bir batarya ile gelmekte. G4’ün farkı ise pil süresi konusunda iyileştirmeler yapılan Snapdrogon 808 işlemci kullanması. Alınan şikayetler telefonun kesinlikle bir günü çıkarmaması. LG bu konunun üzerine giderek yılbaşında 6.0 güncelleme vermiş, sorunun daha kötü olması üzerine bir iyileştirme güncellemesi daha vermiştir. Bu güncellemeden sonra bazı kullanıcılar sonuçtan memnun iken, diğerlerinin sorunun halen devam ettiği konusu. Pil süresi her ne kadar kullanıma bağlıda olsa işinize yarayacak bir kaç çözüm önerimiz var.

LG G3 Wİ-Fİ BAĞLANMAMA SORUNU

Son gelen 6.0 güncellemesinden sonra bazı kullanıcılarda görülen wi-fi sorunu ve çözüm olabilecek açıklamalar aşağıdadır. Modeminizi ve telefonunuzu yeniden başlatın. Güç tasarrufunu kapatın. Wi-Fi ayarlarına girerek bağlandığınız modemi ‘’Unut’’ komutuna basın. Tekrar şifre girerek Wi-Fi bağlantınızı yeniden yapın.

LG G3 ŞARZ SOKETİ BOZULMASICihazınız şarj olurken işlem yapmayın, şarj durumunda zaten batarya doğal olarak ısınır, bu sırada işlemciye de yüklenirseniz cihazınız aşırı ısınacaktır. Geri dönüşü olmayan hasara neden olabilir.

ARKA PANEL DEĞİŞİMİ

LG G3,G4,G5 arka panel değişimi yapılmaktadır.

DOKUNMATİK BÖLÜMÜN ÇALIŞMAMASI

G4’lerin yine bir serisini etkileyen bu sorun genelde kilit ekranından kiliti açmak için çift dokunuşun (Knock_on) tepki vermemesi sorunudur. Son zamanlarda yeni serilerin çıkması sebebiyle bu sorun görülmemektedir. Telefonunuzda böyle bir sorun varsa servis ile irtibata geçin.

HOME BUTONUN ÇALIŞMAMASI

Oldukça şık tasarımı ve bir o kadar da etkileyici reklamı ile kullanıcıların dikkatini, daha çıkmadan çok önce çekmeyi başaran LG G4, her ne kadar güçlü bir donanıma sahip olsa da, gerek Android işletim sisteminden gerek ise bazı donanımsal özelliklerinden dolayı kullanıcılarına sorunlar çıkarabiliyor. Elbette her sorunda da cihazı garantiye vermek çok da istenmeyen bir durum, bu nedenle cihazınızı kendi kendinize onarabileceğiniz bazı çözümlerimizi sizler için derledik.

AÇILMAMA SORUNU

Tüm android telefonlarda olduğu gibi kasma yada donma sorunları G4 de de meydana gelebilir. 30-40Mb lık bir uygulama zaman geçtikçe 500-600Mb bir önbellek oluşturabilir. Bu sebepten ön belleğin artması telefonda zaman zaman kasmalara neden olur. Ön belleği düzenli aralıklarla temizlemek çözüm olacaktır. G4’ün kendi üzerinde gelen Smart Cleaning yada başka bir ön bellek temizleyici kullanabilirsiniz.

MİKROFON ARIZASI

LG G3,G4,G5 mikrofon arızaları yapılmaktadır.Bazı nedenlerden dolayı mikrofon çalışmayabilir.