İPHONE, İPAD VE İPOD TEKNİK SERVİS

İPHONE 6s PLUS EKRAN DEĞİŞİMİiPhone tamiri yaptırırken çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu konuda bilgili olmayan sıradan bir telefoncuya tamir ettirmeye kalktığınızda problemler ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü cihaz hakkında yeterli teknik bilgiye sahip olmadığından dolayı, genellikle telefon için geçici çözümler üreteceklerdir. Böyle durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız Apple yetkili servislerini tercih etmelisiniz. Böylece cihazınızı alanında uzman ellere teslim etmiş olursunuz. Her ne kadar ücreti ile telefonu Apple yetkili servisine tamir ettirecek olsanız da, ileride problemin tekrar etmeyeceğinin garantisini alabileceksiniz. Bu yüzden telefonu kime tamir ettirdiğinize büyük önem vermelisiniz. iPhone ön cam değişimi yaparken ekranın orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. iPhone cihazları kusursuz bir işçilik ile birbiriyle bağlantılı hazırlandığından dolayı en ufak bir hata tüm görsel güzelliği bozabilir. Bu yüzden oldukça dikkatli davranmak zorundasınız. Ülkemizde bol miktarda iPhone teknik servis yeri bulunmaktadır. Sizler de işinizi riske atmayarak alanında uzman bir tamirci seçmelisiniz. Vereceğiniz tutarları göz önünde bulundurmayın, çünkü ucuz fiyata geçici çözüm sağlarsanız, problem nüksetmesi halinde ilkinden çok daha yüksek tutarlarda tamir yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

İPHONE 6S EKRAN DEĞİŞİMİ

iPhone ön cam değişimi yaparken ekranın orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. iPhone cihazları kusursuz bir işçilik ile birbiriyle bağlantılı hazırlandığından dolayı en ufak bir hata tüm görsel güzelliği bozabilir. Bu yüzden oldukça dikkatli davranmak zorundasınız. Ülkemizde bol miktarda iPhone teknik servis yeri bulunmaktadır. Sizler de işinizi riske atmayarak alanında uzman bir tamirci seçmelisiniz. Vereceğiniz tutarları göz önünde bulundurmayın, çünkü ucuz fiyata geçici çözüm sağlarsanız, problem nüksetmesi halinde ilkinden çok daha yüksek tutarlarda tamir yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Son zamanlarda iPhone hakkındaki sorun ön camın çatlamasıdır. Her ne kadar metalik gövde içerip oldukça kaliteli malzemelerden üretilmiş olsa da iPhone düşürüldüğünde ekranı çok çabuk kırılabilmektedir. Bu yüzden de iPhone ön cam değişimi yaptırmanız gerekebilir. iPhone oldukça pahalı malzemelerden oluştuğundan dolayı iPhone ekran değişimi çok ciddi miktarlara çıkabilmektedir. Böyle durumlarda, kullanımdan kaynaklanmayan bir problemden dolayı telefonun camı çatladı ise Apple yetkili servislerine götürebilirsiniz. Böylece hiçbir ücret ödemeyerek telefonu iPhone teknik servislerinde tamir ettirmiş olursunuz. Eğer kullanımdan kaynaklı ise ücret ödemek zorundasınız.

İPHONE 6 EKRAN DEĞİŞİMİ

Sıklıkla iPhone, iPad ve iPod touch gibi mobil ürünlerde kullanıcı kaynaklı darbe, düşme vb. dış etkenlere bağlı olarak ekran kırılması, çatlaması veya görüntü kaybı gibi şikayetler oluşmaktadır. Ekran hasarlarıyla sadece iPhone ve iPad’lerde değil Macbook, Macbook Pro veya iMac gibi ürünlerde de sıkça karşılaşılmaktadır ve çoğu zaman teknik servis süreci ekran değişimi veya LCD, dokunmatik değişimi ile neticelenmektedir. Ciddi hasar alan cihazlarda ekran birimine ilave olarak farklı birimlerde de hasar, arıza söz konusu olması durumunda tamir yerine yeni cihaz değişimi önerilebilmektedir. Öncelikle garanti kapsamı konusunda açıklama yapmakta fayda var. Cihazın darbe, düşme vb. durumlara maruz kaldığı durumlarda, yurt içinden veya yurt dışından alınmış olmasının önemi olmaksızın , arıza kullanıcı hatası kaynaklı olması sebebiyle ne yazık ki garanti dahilinde değerlendirilmemektedir. Ekran birimi üzerinde tamir imkanı kısıtlı olduğundan çoğu zaman ücretli parça değişimi yapılmaktadır. iPhone ekran veya iPhone dokunmatik arızaları hakkında iPhone modellerine göre bilgiler aşağıda bulunmaktadır. Yaşadığınız ekran arızasında herhangi bir kullanıcı kusuru olmadığını düşünüyorsanız garantili dahilinde hizmet sağlanabilmesi için cihazınızı servis noktalarından birine ulaşmalısınız

İPHONE SE EKRAN DEĞİŞİMİ3D Touch & Multi‑Touch özellikleriyle donatılmış iPhone 6s kullanım deneyiminize yeni özellikler katarak pratik bir kullanım kazanmamızı sağladı. Yeni özelliği sahip ekranların yan sanayi üretimlerinin uygulama sonuçları oldukça verimsiz kaldı. Ekran değişimini farkında olmadan bu tarz üretimden çıkan ürünlerle yaptıran müşterilerimize sunduğumuz tamamen apple üretimi orjinal 3d touch ekranlarla sorunsuz bir deneyim sunuyoruz.

iPhone Ekranım Kırıldı Ne Yapmalıyım ?

iPhonunuz düşme yada darbe neticesinde ekranı kırıldıysa buna rağmen ekranda görüntü varsa sadece ekran değişimiyle arızanız giderilir. Servis noktalarınıza gelinceye kadarda kullanmaya devam edebilrsiniz. Düşmeden sonra telefon açılmıyorsa ekran problemi dışında başka arızalarda oluşmuş olabilir. Bu süreçte telefonu açmak için tekrar tekrar zorlamanıza gerek yoktur. En kısa sürede servis noktalarımıza gelmeniz durumunda iPhonu’nuz detaylı şekilde incelenerek oluşan sorunların listesiyle maliyetini içeren bilgilendirme kartı aldıktan sonra onay vermeniz durumunda onarıma başlanır.

İPHONE 5S EKRAN DEĞİŞİMİ3D Touch & Multi‑Touch özellikleriyle donatılmış iPhone 6s kullanım deneyiminize yeni özellikler katarak pratik bir kullanım kazanmamızı sağladı. Yeni özelliği sahip ekranların yan sanayi üretimlerinin uygulama sonuçları oldukça verimsiz kaldı. Ekran değişimini farkında olmadan bu tarz üretimden çıkan ürünlerle yaptıran müşterilerimize sunduğumuz tamamen apple üretimi orjinal 3d touch ekranlarla sorunsuz bir deneyim sunuyoruz.

iPhone Ekranım Kırıldı Ne Yapmalıyım ?

iPhonunuz düşme yada darbe neticesinde ekranı kırıldıysa buna rağmen ekranda görüntü varsa sadece ekran değişimiyle arızanız giderilir. Servis noktalarınıza gelinceye kadarda kullanmaya devam edebilrsiniz. Düşmeden sonra telefon açılmıyorsa ekran problemi dışında başka arızalarda oluşmuş olabilir. Bu süreçte telefonu açmak için tekrar tekrar zorlamanıza gerek yoktur. En kısa sürede servis noktalarımıza gelmeniz durumunda iPhonu’nuz detaylı şekilde incelenerek oluşan sorunların listesiyle maliyetini içeren bilgilendirme kartı aldıktan sonra onay vermeniz durumunda onarıma başlanır.

İPHONE 6 PLUS EKRAN DEĞİŞİMİEkran değişimi: Yaptığımız görüşmelerde Apple Store’larda ekran değişimi 350 TL ile 550 TL aralığında bir rakama yapılıyor. Cihaz değişimi: Yine yaptığımız görüşmelerde Apple Store’larda cihaz değişimi 900 TL ile 1.300 TL aralığında bir rakama yapılıyor. Elbette ki bu rakamları garanti kapsamında olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı baz alarak söylüyoruz. Garanti kapsamında diğer modeller için çıkartılacak olan rakamların daha düşük olacağını düşünüyoruz. Ekran değişimi hizmeti yetkili servislere göre daha kısa sürede ve daha ucuza sağlanıyor. Cihaz değişimi ise sadece 1 kere mahsus sağlanıyor ve talep edilen rakam oldukça uygun. Sonuçta ekranınız kırılırken cihazınızın sadece ekranını darbe alması gibi bir durum söz konusu değil. iPhone’nun kasa kısmında da darbe alabilir ve ekran değişimi yapıldığında bu tip alınan darbe sonucu çökmeler/atmalar duracaktır. Bu sebeple cihaz değişimi en mantıklı seçenek gibi duruyor.

İPHONE ANAKART TAMİRİ

İlk olarak görüntü var mı yok mu kontrol edilmelidir. Eğer güçlü bir ışık altında bakıldığında görüntü var fakat arkasında aydınlatma yoksa sorun anakart üzerindeki aydınlatma filtresinde meydana gelen kırık veya anakart üzerinden lehimleri kalkmış, yanmış aydınlatma filtrelerinden meydana geliyor olabilir. Sorunun çözümü için anakart üzerindeki lcd konnektör yolları üzerinde bulunan sigorta filtreleri değiştirilmelidir.

İPHONE SIVI TEMASI ONARIMI

Akıllı cihazlar içerisinde en pahalı cihazlar olarak karşımıza çıkan Apple ürünlerinden iPhone ve iPad günümüz koşullarında bazı olumsuz durumlarla karşılaşabilmekte ve çeşitli sıvılar ile temas edebilmektedir. Bu gibi olumsuz durumlar karşısında yapacak olduğunuz işlemler telefonunuzu kurtarmak ya da kurtaramamak açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Nemli bir yerde unuttuğunuz ve nemlendiği için ıslaklık olan telefonunuzu pirinç taneleri ile sararak nemini almasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu pirinç olayı sadece nemlenmiş olan telefonlardaki nemi hafif almak için kullanabilirsiniz.

Ciddi anlamda sıvı ile temas halinde olan kısacası üzerine su ya da kola gibi benzeri içecekleri döktüğünüz takdirde ilk yapmanız gereken işlem acilen telefonu kapatmak ve mümkün ise telefonun pilini cihazınızdan özenli bir şekilde sökmektir.

İPHONE PİL DEĞİŞİMİ

Apple Uzmanı olarak uzun süredir Apple ürünleri kullanıp, karşılaştığımız sorunların benzerleriyle karşılaşan Apple kullanıcılarına yol gösterici olmaya çalışıyoruz. Özellikle iPhone konusunda belli bir bilgi birikime sahip olduğumuzu söyleme konusunda tevazu gösteremeyiz. iPhone konusunda Apple kullanıcılarının karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri ise hiç şüphesiz ki batarya sorunları. iPhone Batarya Sorunu iPhone cihazların belli bir kullanım süresinden sonra doğal olarak bataryalarının ömürleri tükenebiliyor. Ancak bu ömrü belirleyen en büyük etkenlerden birisi de kullanıcının cihazına ne kadar özenli davrandığı. Örneğin iPhone bataryalarına zarar verecek unsurlar ;
iPhone’un sabaha kadar şarjda bırakılması
iPhone şarj oluyor iken, tam şarj olmadan cihazın elektriğini kesmek
iPhone’un şarjı tam bitmeden şarja takmak.

İPHONE Wİ-Fİ BAĞLANMAMA SORUNU

İlk olarak sorunun ne olduğunu belirleyin. Sorunun ne olduğunu bilmek, doğru sorun giderme adımlarını uygulamanıza yardımcı olur. Sorun birden fazla Wi-Fi aygıtında ortaya çıkıyor mu?? Wi-Fi sorunları, söz konusu ağ veya bu ağa bağlanan Wi-Fi bilgisayarla ilişkili olabilir. Genellikle, Apple TV ya da iPhone gibi bilgisayarlar veya aygıtlar Internet'e sorunsuz bağlanabiliyorsa, Wi-Fi yönelticiniz muhtemelen sorunsuz çalışmaktadır. Sadece bir Wi-Fi aygıtınız varsa, bu makaleyle devam edin. Yazılımınızın güncel olduğundan emin olun. Mac'iniz için tüm mevcut yazılım güncellemelerini yükleyin. Üçüncü taraf Wi-Fi yöneltici kullanıyorsanız, en son firmware'in yüklendiğini doğrulamak için üreticiyle iletişim kurun. Bir güncelleme varsa firmware'i yükseltmek için üreticinin yönergelerini uygulayın. Apple Wi-Fi baz istasyonu firmware'inizin güncel olup olmadığını belirlemek için, Yazılımınızı güncelleme makalesine bakın.

İPHONE ŞARj SOKETİ BOZULMASI

iPhone şarj soketinin üzerinde kulaklık soketi ve mikrofon entegre halde bulunmaktadır. iPhone 5 şarj olmuyor, iPhone 5 bilgisayarı görmüyor, iPhone 5 mikrofonu çalışmıyor gibi şikayetleriniz varsa, büyük bir ihtimalle şarj soketinin değişmesi gerekmektedir. iPhone 5 şarj soketi; orjinal olmayan adaptör kullanmak, araç üzerinden şarj etmek, sıvı teması, tozlanma, orjinal olmayan USB kablo ile şarj etme ve çarpma gibi sebeblerden dolayı bozulur. Bazı durumlarda aşırı zorlama içerisine yabancı madde sıkışması gibi komplikasyonlar da olabilir. Bu ve benzeri durumlar için cihazınızı rahatlıkla servisimize getirebilirsiniz. Lütfen teknik servis hizmetlerini doğru ve güvenilir olan yerlerden alınız ve garanti koşullarını inceleyiniz.

KULAKLIK SOKETİNİ BOZULMASI

iPhone 6 kulaklık soketi, şarj soketi ve mikrofon ile bütünleşiktir. Kulaklık soketinin değiştirilmesi için, şarj soketinin tamamımın değiştirilmesi gerekir. iPhone 6 kulaklıktan ses gelmiyor, iPhone 6 kulaklık soketi yerinden oynuyor, iPhone 6 kulaklıktan biri çalışmıyor, iPhone 6 kulaklıklar çalışmıyor gibi şikayetleriniz varsa, büyük bir ihtimalle kulaklık soketinin dolayısı ile tüm şarj soketinin değişmesi gerekmektedir.iPhone 6 kulaklık soketi arızaları; sıvı teması, tozlanma, sert darbeler, kulaklığın çok sert takılıp çıkartılması gibi durumlarda arızalanır.

İPHONE ARKA PANEL VE İPHONE KASA DEĞİŞİMİ

iPhone 5S arka kasası, 7.1 mm kalınlığında olup, anodize aluminyum malzemeden üretilmiştir. iPhone 5S kasasının üzerinde bulunan Apple logosu ise paslanmaz çelikten üretilmiştir. Keskin köşesi olmayan ve hiç bir boşluk içermeyen iPhone 5S arka kasası; düşme, ezilme, çizilme ve sert darbelerde hasar görür.Arka kasadaki bu deformasyonların giderilmesi, sadece değişim ile mümkündür. iPhone 6 Plus arka kasası çizildi, iPhone 5S arka kasa değişimi, iPhone 5S arka kasa eğildi gibi şikayet ve istekleriniz varsa, teknik servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İPHONE DOKUNMATİK BÖLÜMÜN ÇALIŞMAMASI

Günümüz teknolojisinde eskiden kullandığımız büyük ve kaba telefonların yerini daha kibar ve zarif cep telefonları aldı. Üstelik eskisi gibi tuşları da yok. Yeni modellerin çoğunluğu dokunmatik özelliklere sahip. Ancak eski telefonlara nazaran daha kullanışsız ve masrafları daha yüksek. En çok karşılaşılan sorun ise cep telefonlarının dokunmatik özellikleri. Sıkça sorun çıkarmakta ve bozulmakta. Kullandığınız cep telefonunun dokunmatiği bozulursa ne yapmalısınız ufak ve pratik bilgiler aktaracağız. Telefonunuzun tam orta kısmına, iki kenara bakın. Sağ kenar, ya da sol kenarın ekranın çerçevesi ile birleştiği noktaya bir iğneyi yerleştirip, hafifçe hareket ettirin. İğnenin dokunmatik ekranı kullanmanızı olanaklı hale getiren camın altına girmesi gerekmektedir. Bir kaç saniye sonra iğneyi bulunduğu yerden çıkartabilirsiniz.

İPHONE KENDİ KENDİNE KAPANMA SORUNU

iPhone 6S'te ortaya çıkan bir sorunun telefonun kendiliğinden kapanmasına yol açtığı söyleniyor. İnternette paylaşılan şikayetlere göre sorunun tetiklenmesi rastgele, herhangi bir eyleme bağlı olmaksızın gerçekleşiyor. Kapanma sorunu, şimdiye kadar Reddit iPhone forumu, MacRumors forumları ve Apple destek forumu gibi yerlerde dile getirilmiş bulunuyor. Sorunu yaşayan kullanıcılar, telefonlarının şarjlıyken ve kullanılmadığı sırada bile kapanabildiğini söylüyorlar. Kullanıcıların çoğu iPhone 6S veya iPhone 6S Plus kullanıyor ancak bir kullanıcı aynı sorunu iPhone 5S'te yaşadığını söylüyor. Bazısı ise iOS 9.0.2'ye güncellediğini ve sorunu test etme aşamasında olduğunu belirtiyor.

İPHONE ZİL SESİNİN GELMEMESİ

Günümüz teknolojisinde eskiden kullandığımız büyük ve kaba telefonların yerini daha kibar ve zarif cep telefonları aldı. Üstelik eskisi gibi tuşları da yok. Yeni modellerin çoğunluğu dokunmatik özelliklere sahip. Ancak eski telefonlara nazaran daha kullanışsız ve masrafları daha yüksek. En çok karşılaşılan sorun ise cep telefonlarının dokunmatik özellikleri. Sıkça sorun çıkarmakta ve bozulmakta. Kullandığınız cep telefonunun dokunmatiği bozulursa ne yapmalısınız ufak ve pratik bilgiler aktaracağız. Telefonunuzun tam orta kısmına, iki kenara bakın. Sağ kenar, ya da sol kenarın ekranın çerçevesi ile birleştiği noktaya bir iğneyi yerleştirip, hafifçe hareket ettirin. İğnenin dokunmatik ekranı kullanmanızı olanaklı hale getiren camın altına girmesi gerekmektedir. Bir kaç saniye sonra iğneyi bulunduğu yerden çıkartabilirsiniz.

İPHONE AÇILMAMA SORUNU

Aygıtınıza dokunduğunuzda veya düğmelere bastığınızda yanıt vermeyen donmuş bir ekranla karşılaşabilirsiniz. Benzer bir şekilde aygıtınız açılmaya başladığı halde başlangıçta takılıp kalabilir. Aşağıdaki adımlar bu konuda yardımcı olabilir.

İPHONE MİKROFON, İPHONE SES GİTMİYOR ARIZASI

Aygıtınızın mikrofonlarıyla ilgili yardım almak için aşağıdaki adımları uygulayın. Örneğin, telefon görüşmelerinde veya FaceTime aramalarında sesiniz karşı tarafa net iletilemiyor olabilir veya Siri, sesinizi algılayamıyor olabilir.


Servisimizde tamir gören iPhone Cep Telefonlarında kullanılan tüm ürünler mudail ürün olup ve 3 ay garantilidir. Servisimizde işlem süresi cihazın arızasına göre değişmektedir ama ortalama süre max 2 saatdir. Servis kalitemize, işçiliğimize ve kullandığımız parçalara o kadar güveniyoruz ki, başka servislerin yapamadığını yaparak 1 yıl garanti veriyoruz. iPhone Tamiri, iPhone Servisi önemli ve hassasiyet gerektiren bir iştir. Servisimiz iPhone Servisi olarak müşteri memnuniyeti, kullandığı parçaları ve işçiliği ile Özel iPhone Türkiye Servisi olarak yurt geneline hizmet verebilmektedir. iPhone Servisi olarak tüm gaziantep rahat ulaşılabilirliği ile önde gelmektedir. Servisimize gelen tüm ürünlere teknik servis kaydı oluşurularak, yapılan tüm işlemleri yazmaktayız. Cihazlarız garantili ve hızlı bir şekilde tamir edilir.

*** Servisimizde Anakart Onarımı yapılır. Anakart Değişimi yapılmamaktadır,