TABLET TEKNİK SERVİS

LCD EKRAN DEĞİŞİMİApple iPad tablet bilgisayarlar arasında en popüler olan modellerdendir. Apple markası bir çoğumuzun tercih ettiği markadır. Kullanmaktan zevk aldığımız yanımızdan ayırmadığımız bu cihazların ekranı veya dokunmatiği kırıldığında güvenebileceğimiz bir servis arayışı içine gireriz.

DOKUNMATİK EKRANIN DEĞİŞİMİ

Tablet dokunmatik ve ekran kırılmaları en çok karşılaştığımız arızalardır.. Tablet dokunmatik değişim hizmetini tüm tablet bilgisayar modellerine vermekteyiz. Teknik servisimizde stok tuttuğumuz markalar Apple ipad, Samsung Galaxy,

ANAKART ONARIMI

Anakar arızalarında en tehlikeli olan arıza türü sıvı teması ve kırık ve ezilme türünden arızalardır. Anakartı taşıyan yonganın içi bir şehir içi şebeke tesisatı kadar karışık ve kalabalık bileşenden oluşmaktadır. Bu yonganın içinde katman katman yollar vardır ve bu yollarda oluşan kırık ve kopmalar tamir edilememektedir. Bunun dışında çip yanması ve bileşen arızalarında birçok anakart arızası kolayca tamir edilebilmektedir. Servislerde anakart değişimi denilen arıza durumlarında anakartınızı bir kenara attırmayın. Mutlaka önce tamir edilebilir olup olmadığını kontrol ettirin.

PİL DEĞİŞİMİ

Tabletiniz şarj olurken onu kullanırsanız, yani şarja takılı iken oyun oynama internette dolaşma gibi o zaman pil ömrünüz azalır. İdeal şarj olurken tamamen kapalı tutulmasıdır. Ancak bunu pek uygulayamıyoruz gerçek hayatta. O yüzden hiç olmazsa tabletiniz şarj olurken stand by yani ekranı kapalı olmalıdır.

Wİ-Fİ BAĞLANMAMA SORUNU

WiFi Bağlı olmasına rağmen internete girememe sorunu

ŞARZ SOKETİ BOZULMASI

İPad ve diğer tabletler, telefonlara nazaran daha büyük batarya içeriyorlar. Bu sayede de, daha hızlı şarj olmalarını sağlayan şarj aletleriyle geliyorlar. Örneğin iPad’in adaptörü 2100mA’ya kadar enerji çıkarabiliyor. Bu da normal bir USB portun destekleyebileceği amperin neredeyse iki katı. Bu fazladan güç de oldukça büyük bir fark yaratıyor. Yaptığımız testlerde, iPad’i kendi şarj aletiyle şarj etmek 5 saat 9 dakika sürerken, iPhone 5 şarj aletiyle bu süre 10 saat 13 dakikaya çıktı. Genel bir USB ile şarj etmeyi denediğimizde ise, iPad’in tamamen şarj olması için 24 saatten uzun bir süre beklemek durumunda kaldık.

ARKA PANEL DEĞİŞİMİ

Ipad arka panel değişimi

DOKUNMATİK BÖLÜMÜN ÇALIŞMAMASI

Dokunmatik bölümün çalışmaması

AÇILMAMA SORUNU

Eğerki Android Telefon Veya Tabletiniz Açılışta Android Yazısında kalıyor ve açılmıyor ise, Tabletiniz içerisinde işletim sistemi Çökmüş yada Tabletinize yaptığınız bir işlem karşısında Tabletinizde hata oluşmuş ve açılmayı engelliyor olabilir. Bunun bazen çözümü kolay olsada bazen zor çözülmektedir.

HOPARLÖR ARIZASI

Pad’in sesi çıkmıyorsa sesin kapalı olmadığından emin olmanız için öncelikle tabletin yanındaki ses kilit anahtarının durumunu kontrol edin. Ses kilit anahtarını açık – kapalı konumlara getirerek ses durumunu kontrol edebilirsiniz.

Gaziantep, Türkiye’nin bütün il ve ilçelerine Tablet Servisi Hizmeti vermekteyiz. Türkiye’nin her yerinden Tabletinizi ücretsiz olarak anlaşmalı kargo firmamız ile bize ulaştırabilirsiniz. Uygun tamir ve servis ücretlerimiz ile onarım onayınızı aldıktan sonra Tabletinizi yine ücretsiz olarak kargolayıp siz değerli müşterilerimize güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Tablet tamiri ve tablet servisi konularında uzman teknik ekibimiz sizlere en hızlı şekilde arızalı tabletinize doğru teşhisi koyarak gerekli bilgiyi vermektedir. Uzman Teknik servisimizde her marka ve model tablet için garantili; bakım, tamir, servis, güncelleme ve onarım ve hizmetleri verilmektedir. Tablet servis sürecimiz ise üründeki arızanın durum ve ciddiyetine göre 1 ila 7 iş günü olarak gerçekleşmektedir